צרו קשר

  • Facebook
  • Instagram

© כל הזכויות שמורות לליאור סגל פרסום אסטרטגי 2019

חיפוש
  • ליאור סגל - קופירייטר

מה להדגיש בפרסום?

עודכן ב: 11 ספט 2019

פרסומת יכולה לתת דגש על המוצר, על האווירה שבעסק, על המחיר, על השירות וכו' וכו'.

לכל עסק ולכל מוצר יש את המאפיינים שלו. לעתים, מרוב מאפיינים, לא יודעים מאיפה להתחיל. האם נדגיש את היות המוצר זול? האם נדגש את התכונה החדשנית של המוצר? האם נדגיש את האחריות שניתנת עם המוצר?

כל אלו שאלות טובות. אני נוטה להביט על הדברים בראייה כוללת. במאקרו. זהו פרסום אסטרטגי.

על כן, אני מוצא עצמי יושב על המדוכה ובוחן את המטרה הפרסומית לעומק: מיהו הלקוח הפוטנציאלי אשר יפנה לעסק מסוג זה. מה יכולים להיות מאווייו, השקפותיו, רצונותיו. מה החוויה שהמוצר יכול לתת ללקוח.


כאשר מדובר למשל במוצר של חלב עיזים, אני שואל את עצמי: למה שמישהו יקנה חלב יקר יותר (עיזים) מאשר חלב רגיל? הרי חייב להיות לכך סיבה. בדקתי ומצאתי שלחלב עיזים מפוסטר יש יתרון בעיכול על פני חלב רגיל. זהו מוצר ממוקד, ולכן גם הפרסום שלו יהיה ממוקד: על יתרונותיו (עיכול קל יותר).


לעומת זאת, פרסום למלון, למשל, אינו על מוצר אחד וחד: לינה במלון כוללת את יוקרתו של המלון, האווירה בו, הריהוט, האוכל, השירות, האוכלוסיה, וכו'. יש המון משתנים, שלכל אחד מהם ניתן לערוך פרסום בפני עצמו.

יחד עם זאת, אני מעדיף להביט על המערך הכולל. לראות את המלון כעסקת חבילה של חוויות, ולתהות מהי החוויה המרכזית שאני מעוניין להעביר ללקוח דרך המלון הזה. מהי החוויה שאני רוצה שתתקבע ללקוח הפוטנציאלי כאשר הוא יבחין בפרסומת. בדוגמא המובאת באתר כאן, צירפתי הצעת פרסומת למלון המלך דוד. זהו מלון בו מתארחים נשיאים ושועי עולם. זהו מלון ששמו נגזר ממלוכה. זהו אחד המלונות הכי יוקרתיים בישראל. על כן, אמנם יכולתי להדגיש את המנות היוקרתיות או החומרים היוקרתיים מהם הוא בנוי. אך אלה היו מפרקים את החוויה. אני רציתי לקחת את כל המרכיבים ולצרף אותם יחדיו בפרסומת: התחושה המלכותית. אותה אני רוצה להעצים ולהעביר ללקוח הפוטנציאלי. זהו הדגש במקרה הזה.


מכל אלה למדנו שלכל מוצר ולכל עסק דגש משלו. פרסום יכול להיות נקודתי ויכול להוות "עסקת חבילה" לחוויה.


איך לבחור?


בשביל זה אני כאן :)


4 צפיות