אודות המשרד

 

עו"ד ליאור סגל, בוגר תואר ראשון במשפטים (L.L.B) מאוניברסיטת בר אילן.

תחום העיסוק של המשרד הינו מכלול הליכי ניהול התביעה (ליטיגציה) במשפט האזרחי וכן יישוב סכסוכים וגישור.

"לכל זמן ועת לכל חפץ תחת השמים", אמר קהלת, "עת לאהוב ועת לשנוא. עת מלחמה ועת שלום". בדומהמשרד עו"ד ליאור סגל דוגל באבחון כל תביעה לשורשה, תוך התמרתה לשיטת הטיפול המתאימה יותר.  כך, ישנם מקרים בהם הדרך המועדפת לטיפול בסיטואציה הינה בתוככי בית המשפט, במסגרת הפורמאלית, הנוקשה והבלתי מתפשרת. יצויין כי דרך זו עלולה להיות ארוכה יותר, וההכרעה בה נתונה בסופו של יום בידי בית המשפט.

מנגד, ישנם מקרים בהם טובת הלקוח הינה דווקא גמישות וחתירה לסיום ההליך בצורה אלטרנטיבית, בין אם באמצעות גישור, ובין אם בצורה אחרת. נתיב זה מגולל בפני הלקוח אפשרויות מגוונות יותר בנוגע לתוצאות ההליך. דרך זו גם יכולה לחשוף הזדמנויות לשיתופי פעולה עתידיים (ואשר בהווה נדמים כבלתי אפשריים) בין הצדדים. יצויין כי דרך מתוחכמת זו עשויה לחסוך ללקוח זמן ואנרגיות נפשיות וכלכליות, אך לעתים היא דורשת מאת הלקוח רצון להביט לצד השני בעיניים כאדם ולא כאוייב - ולא כולם מסוגלים לכך.

לאור אלה, משרד עו"ד ליאור סגל דוגל בתפישה לפיה תועלתו הגדולה יותר של הלקוח יכולה להיות מושגת ב"הפשלת שרוולים" וירידה ל"קרביים" של הסיטואציה וניתוח אופיין של הנפשות הפועלות: הלקוח מחד, והצד שכנגד (וכן עורך הדין שכנגד) מאידך. זוהי נקודה חשובה ביותר, כיוון שהתנהלות פזיזה ומגלומנית במטרה להרוויח "נצחון מהיר" בכל מחיר, העלולה להוות הפסד ונזק גדולים לטווח הרחוק.

לסיכום: משרד עו"ד ליאור סגל דוגל בגישה מתוחכמת, השמה את העיקר מעל לטפל, והמשלבת בין הגישה המשפטית הקלאסית, לבין אלטרנטיבות יצירתיות. שילוב מושכל בין התעמקות בנבכי הוראות החוק וספרי המשפט, לבין  התעמקות בתכונות הצדדים הפועלים. זאת, לתועלתו הרחבה יותר של הלקוח, שאינו רק "עוד לקוח", אלא הינו קודם כל אדם בעל רצונות ושאיפות, וזכות לממש אותם. 

צור קשר
 
ליאור סגל, עו"ד

משרד עורכי דין

office@liorsegal.com

http://www.liorsegal.com

תחומי העיסוק המשפטיים
  • יישוב סכסוכים וגישור

  • מכלול הליכי התביעה וההגנה בהליכים אזרחיים, כגון:

    • תביעות נזיקין (כלליים)

    • תביעות חוזיות והסכמיות

    • תביעות לשון הרע

    • תביעות כספיות

זאת החל ממכתב ההתראה הראשוני, דרך כתב התביעה או ההגנה, התצהירים והסיכומים, וכלה בערעור, במידת הצורך.

האמור והמשתמע מהמוצג באתר אינו בבחינת התחייבות ו/או ייעוץ או חוות דעת משפטיים. האחריות הינה על המשתמש בלבד, ועליו להתייעץ באופן אישי עם בעל מקצוע רלוונטי טרם נקיטת כל פעולה הנסמכת על הנ"ל.

 

© עו"ד ליאור סגל , המושבה הגרמנית - ירושלים.