מאמרים - הדף בבנייה

 

הטכנולוגיה שתשנה את עולם המשפט                                     מאת:  ליאור סגל

 

מי מאיתנו לא הבין כבר שהעולם בו אנו חיים עבר תהליך מואץ של הטמעה טכנולוגית?

נסו להזכר איך היה נראה עולמכם שלכם, אך לפני שנים ספורות, בטרם עידן הסמארטפון. עתה, נסו להזכר בשנים מוקדמות אף יותר, בטרם היה ידוע לכל ילד מהו הפלא הטכנולוגי בשם "פלאפון". היו אלה ימים אחרים, בהם לא היינו זמינים 24 שעות ביממה. כדי לתכנן דבר מה, היינו צריכים לעשות כן מראש, ולדייק במיקום ובשעה המשוערת לפגישה אליה אנו אמורים להופיע, למשל. לא היינו יכולים בפשטות כה גדולה להרים טלפון מאמצע הדרך - מהמכונית או מהאוטובוס - ולהודיע כי אנו "מתעכבים".

אלה היו זמנים אחרים. התאוצה הטכנולוגית גרפה איתה את העצמאות והאלתור שלנו. אנו תלויים בג'יפיאס במקום בכושר הניווט, תלויים בתזכורות ובספר הטלפונים הדיגיטאלי - עד כי לעתים אין אנו זוכרים את מספרם של הקרובים אלינו ביותר.

לטכנולוגיה יכולות בלתי צפויות להשפעה פסיכולוגית על בני האנוש. מה יקרה אם טכנולוגיה רדיקאלית תוטמע ותקנה שביתה במערכת המשפט? האם החברה שלנו תשנה? האם אופני החשיבה שלנו ישתנו? אנסה להביא במאמר קצר זה, רעיונות תיאורטיים ולבחון את השפעתם ה(לא) צפויה.

 

מדוע אנו צריכים כיום עורך דין, כשכל המידע בקצות אצבעותינו?
Our new app

Carol Simons March 2012

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. Feel free to drag and drop me anywhere you like on your page. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

 

Tip: Use this area to let your visitors know about your latest news. You can change the title to the service you provide and use this text area to describe your service. Feel free to change the image.

האמור והמשתמע מהמוצג באתר אינו בבחינת התחייבות ו/או ייעוץ או חוות דעת משפטיים. האחריות הינה על המשתמש בלבד, ועליו להתייעץ באופן אישי עם בעל מקצוע רלוונטי טרם נקיטת כל פעולה הנסמכת על הנ"ל.

 

© עו"ד ליאור סגל , המושבה הגרמנית - ירושלים.